Monday , June 18 2018
Breaking News
Home / Latest Articles / Важно известување од организаторот на кружната трка во Кичево

Важно известување од организаторот на кружната трка во Кичево

Официјално соопштение од организаторот на трката АКК Примо АВЈ:

“Дуплата трка во Кичево се одложува еден викенд подоцна, поточно на 23/24.09.2017, бидејки сите групи што мерат време од Македонија и Балканот се зафатени.”

Извинување од организаторот, се гледаме една недела подоцна.

Check Also

MotoGP Барселона: Повторна доминација на Лоренцо, Маркез и Роси без решение

Хорхе Лоренцо извојува уште една значајна победа по ред на патеката Каталуња во Барселона, тргнувајќи …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *