Saturday , December 7 2019
Home / Latest Articles / Викендов се вози ридската трка Водно

Викендов се вози ридската трка Водно

Овој викенд на патеката на падините на Водно ќе се води легендарната ридска трка.

Учество ќе земат близу 50-тина возачи помеѓу кои двајца од Црна Гора и еден од Србија – Василије Јакшиќ и Дражен Радуловиќ од Црна Гора и Алекса Радојковиќ од Србија, поради учество на трката во календарот на ЦЕЗ. Според најавата, Игор Стефановски ќе настапи на трката и тоа со отворен болид Radical.

Вака изгледа распоредот на натпреварот, а подолу погледнете ја листата на пријавени натпреварувачи:


 

Check Also

WRC: И покрај новите три посади во Toyota, Латвала останува во тимот

Финскиот возач Јари Мати Латвала не успеа да го задржи своето седиште во Јапонскиот тим …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *