Sunday , January 21 2018
Home / Автомобилизам / Две рели легенди заедно оваа година; Фамилија Леб тестира Peugeot 306 Maxi! (ВИДЕО)

Две рели легенди заедно оваа година; Фамилија Леб тестира Peugeot 306 Maxi! (ВИДЕО)

Ова е една од најдобрите информации која излезе за нас бензинските зависници.

Имено Себастиен Леб и неговата сопруга Северин Леб тестираа со овој легендарен автомобил Peugeot 306 Maxi, а воедно и најавија и учество на „29. Rallye de Haute – Provence“ кое ќе се одржи на 18 и 19 март. Ова дефинитивно е еден од легендарните рели автомобили, па затоа гледајќи го 9-кратниот WRC шампион Себастиен Леб во него би било вистинско доживување – празник за очи, уши и душа!

Погледнете го видеото од тестирањето и присетете се како изгледаше овој автомобил во неговото време…

Check Also

Дакар 2018, 13 Етапа: Драматичен пресврт кај камионите! Вилагра е надвор од релито, Николаев поблиску до трета победа на Дакар!

Драмата помеѓу Вилагра и Николаев заврши, останува русинот да продефилира до целта на последната етапа …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *