Friday , August 14 2020
Home / Latest Articles / Добар пласман на Давидовски и PSS Racing Team

Добар пласман на Давидовски и PSS Racing Team

Во Франција денес се одржа првата официјална трка од серијата TCR Europe.

Во првата рунда на патеката Пол Рикар, нашиот претставник Виктор Давидовски успеа да ја заврши трката на 16-тото место.

„Со секое наредно возење добиваме сé повеќе знаење и искуство. Успеавме значајно да го подобриме пласманот од квалификациите. Тој напредок очекуваме да го повториме и утре на втората трка на Пол Рикар. Па којзнае, ако напредуваме со ова темпо, на повидок се и нашите први бодови!“ – сподели со нас оптимистичниот Давидовски.

И покрај проблематичниот старт во квалификациите, Виктор и неговиот PSS Racing Team не се обесхрабрија, работеаодлучно и сигурно и постигнаа добар напредок.

Сега нив им следува краток одмор и рекапитулација на настаните од бурниот викенд, а нам ни преостанува во недела да се вклучиме на каналите на Евроспорт во 15:50 и да ја бодриме Хондата со број 10 на втората официјална трка на француската писта.

PR: PSS Racing Team

Check Also

МотоГП: Историска победа за КТМ и дебитантот Бред Биндер

Јужно Африканскиот возач Бред Биндер дојде до убедлива и неверојатна победа на патеката Брно во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *