Sunday , September 22 2019
Home / Latest Articles / Душан Борковиќ со настап на 52 Србија Рели

Душан Борковиќ со настап на 52 Србија Рели

Српскиот автомобилист Душан Борковиќ, после кратката пауза од автомобилизмот се враќа назад, поточно на 52-то издание на Србија Рели кое ќе се одржи од 27 до 29 Септември во Врњачка Бања.

Панчевскиот автомобилист беше исклучен од Европската TCR Серија поради недолично однесување, што ние би го нарекле малку пожестоко, поради неправдите кои ги доживуваше оваа и минатата година.

Некои го оправдуваат, некои не, но Борковиќ е еден од најдобрите возачи во Европа, кој досега се пробал на рели трки, на ридски трки и на кружни трки.

Борковиќ на Србија Рели ќе се појави со Skoda Fabia R5 EVO, а засега не се знае сеуште кој ќе биде негов совозач.

Check Also

Димитриј Кимовски најбрз на тренинзите на Пониква

Кимовски без изненадувања Овој викенд на ридската патека Пониква над Кочани се одржува натпревар од …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *