Tuesday , August 4 2020
Breaking News
Home / Latest Articles / Катастрофална незгода за Тиери Невил на Рели Чиле (ВИДЕО)

Катастрофална незгода за Тиери Невил на Рели Чиле (ВИДЕО)

После победaта на првиот брзински испит денес, Тиери Невил дојде до третата позиција од четвртата, но преживеа катастрофална незгода во која тој и неговиот совозач поминаа без повреди, но не и автомобилот…

Вака се уништува WRC автомобил од близу милион евра, за шест секунди…

Check Also

ТЦР Италија: Рекордна бројка од 26 возачи на стартот на втората рунда на Мизано!

Овој викенд на патеката Мизано во Италија се одржува втората рунда од Италијанскиот ТЦР шампионат, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *