Wednesday , February 19 2020
Home / Latest Articles / Мото ГП: Вињалес најбрз на тестот во Валенсија (Резултати)

Мото ГП: Вињалес најбрз на тестот во Валенсија (Резултати)

Започнаа подготовките за 2020 сезона

На патеката Валенсија беше одржано пред сезонско тестирање за 2020 сезона. Најбрз на патеката беше возачoт на Yamaha Маверик Вињалес кој беше единствениот кој се симна под границата од 1:30 со најбрз круг од 1:29.849, додека Фабио Куартараро и Франко Морбидели го комплетираа 1-2-3 поредокот на Yamaha.

Четврти најбрз беше Кал Крачлоу, пред Жоан Мир, Алекс Ринс, Марк Маркез, Пол Еспергаро, Валентино Роси и Џек Милер кој ги комплетираше топ 10-те. Браќата Маркез, сега и тимски колеги, обајцата имаа падови при што Алекс Маркез му нанесе сериозна штета на неговиот мотоцикл.

Целосните резултати погледнете ги подолу:

Check Also

WRC: Танак најбрз на бизарниот шејкдаун во Шведска

На денешниот прв ден од Шведското рели гледаме бизарни кадри… Шведско снежно рели без снег, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *