Sunday , January 26 2020
Home / Latest Articles / Ова е душата на Дакар! (ВИДЕО)

Ова е душата на Дакар! (ВИДЕО)

Дакар Рели е дефинитивно најтешкото рели на планетава. Во некој момент веќе не е важна победата, туку најважна е тимската игра и духот на релито. Овие момци го покажаа тоа. Тие се хероите на Дакар, Мика Пизано и Хе Житао!

Check Also

WRC Монте Карло: Катастрофалното излетување на актуелниот шампион От Танак (ВИДЕО)

Актуелниот шампион во Светскиот рели шампионат От Танак не ја започна сезона како што очекуваше. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *