Wednesday , June 3 2020
Home / Latest Articles / ТЦР Европа: Магнус со најбрз круг, Давидовски 15ти на првиот тренинг на Каталуња

ТЦР Европа: Магнус со најбрз круг, Давидовски 15ти на првиот тренинг на Каталуња

На патеката Каталуња денес започна претпоследната рунда од Европската ТЦР Серија

Денес се одржа првиот слободен тренинг од деветтата рунда од Европската ТЦР Серија на патеката Каталуња, на која најбрзо време имаше Жил Магнус во Audi кој 4655 метарската патекаја извози за 1:54.640.

Сантиаго Урутиа успеа до второ најбрзо време, додека Џани Морбидели беше трет пред Ден Лојд и Џими Кларие.

Виктор Давидовски имаше време од 1:56.244 при што се најде на 15 позиција во неговиот автомобил Honda Civic.

Вториот слободен тренинг ќе започбе во18.05 часот, додека останатите резултати можете да ги погледенете подолу:

Check Also

Vuković Motorsport го претстави унапредениот Renault Mégane RS EVO TCR

Vuković Motorsport го претстави унапредениот Renault Mégane RS TCR, наречен EVO. Во споредба со претходната …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *