Sunday , January 26 2020
Home / Latest Articles / Финалето од “Трката на Шампионите” (ВИДЕО)

Финалето од “Трката на Шампионите” (ВИДЕО)

Во следново видео ќе можете да видите како Дејвид Култхард стигна второт триумф во “Трката на Шампионите.”

Како што веќе ве информиравме вчера, поранешниот Ф1 возач Дејвид Култхард успеа да триумфира во “Трката на Шампионите”. Ова беше втората победа на Шкотланѓанецот во овој интернационален моторспорт настан.

Во финалето за свој противник Култхард го имаше Петер Солберг, поранешниот WRC и Реликрос шампион. Финалната трка се вози во две добиени трки со различни возила, во која што Култхард успеа да оствари резултат од 2:0.

Да го погледнеме финалето од овогодинешната “Трка на Шампионите”:

Check Also

WRC Монте Карло: Катастрофалното излетување на актуелниот шампион От Танак (ВИДЕО)

Актуелниот шампион во Светскиот рели шампионат От Танак не ја започна сезона како што очекуваше. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *