Wednesday , November 21 2018
Breaking News
Home / Latest Articles / F1: Еден ден од животот на Валтери Ботас (ВИДЕО)

F1: Еден ден од животот на Валтери Ботас (ВИДЕО)

Да видиме како изгледа еден ден од животот на возачот на шампионскиот Ф1 тим Mercedes, Валтери Ботас.

Во текот на минатата недела, финскиот возач помина неколку денови во фабриката на Mercedes, каде што му помагаше на својот тим во финалните подготовки пред почетокот предсезонските тестирања и на новата сезона. Помеѓу времето кога му го подготвуваа седиштето во новиот болид и тренингот во тератана, Ботас беше на таен состанок со раководството на неговиот тим.

Потоа, тој исто така пронајде време за да тренира хокеј со тимот базиран во Милтон Кинс.

И покрај тоа што сеутште не е започната тркачката сезона, возачите во Формула 1 имаат многу напнат распоред, па да погледнеме како изгледа тоа во вистинскиот живот:

Check Also

WTCR: Верне со победа во првата трка, Хаф ќе мора да почека за 11-та рекордна победа

Францускиот возач Жан-Карл Верне дојде до изненадувачка победа, кој буквално ја украде од фаворитот за …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *