Tuesday , August 4 2020
Breaking News
Home / Latest Articles / F1: Извртувањето на Ферстапен на Австралиското Гранд При (ВИДЕО)

F1: Извртувањето на Ферстапен на Австралиското Гранд При (ВИДЕО)

Да го погледнеме извртувањето на Макс Ферстапен за време на денешната трка во Австралија, кое што го чинеше неколку позиции.

Сепак, возачот на Red Bull вели дека тоа не било негова вина и дека имало некаков дефект на неговиот болид.

“По пристојниот старт на трката, имав лош влез во свиокот број 1 и загубив една позиција. Отеднаш, имав неколку проблеми со болидот. Имав проблеми со балансот и по четири-пет круга се случи некаков дефект. Почнав да го губам контактот со патеката поради што се извртев во свиокот број 1. Не беше идеално, но за среќа се извртев 360 степени и не загубив многу позиции.” – изјави Ферстапен.

Да го погледнеме извртувањето на возачот на Aston Martin Red Bull Racing:

Check Also

ТЦР Италија: Рекордна бројка од 26 возачи на стартот на втората рунда на Мизано!

Овој викенд на патеката Мизано во Италија се одржува втората рунда од Италијанскиот ТЦР шампионат, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *