Tuesday , September 22 2020
Home / Latest Articles / F1: Излетувањето на Хулкенберг во квалификациите (ВИДЕО)

F1: Излетувањето на Хулкенберг во квалификациите (ВИДЕО)

Возачот на Renault F1, Нико Хулкенберг, имаше излетување во свиокот број 1 на денешните квалификации за Австралиското Гранд При.

За среќа, Хулкенберг се извлече од ова излетување без оштетувања на болидот и утрешната трка ќе ја започне од 6-та позиција, со предност од само 0.045 секунди пред својот тимски колега Карлос Сајнц.

“Имајќи го во предвид фактот дека не бев задоволен од мојот болид, презадоволен сум од мојата стартна позиција. Целите квалификации беа навистина тешки за мене, особено третиот дел. Направивме неколку промени по вчерашните тренинзи, но поради дождот на денешниот тренинг немавме можност да ги процениле овие промени.” – изјави Хулкенберг.

Да го погледнеме неговото излетување на Хулкенберг во свиокот број 1 на Алберт Парк:

Check Also

Вуков: Валелунга е една од најтешките патеки во Италија

Изминатиот викенд на патеката Валелунга во Италија се одржа четвртата рунда од Италијанскиот Порше Карера …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *