Tuesday , September 22 2020
Home / Latest Articles / F1: Кими до својот инженер: Немој да ме е**** вака!!! (ВИДЕО)

F1: Кими до својот инженер: Немој да ме е**** вака!!! (ВИДЕО)

Да го слушнеме тимското радио на Кими Раиконен за време на Австралиското Гранд При, кое што мораше да биде цензурирано.

Како што веќе ве инфирмиравме, Раиконен изјави дека од Ferrari не му ја соопштиле стратегијата на неговиот тимски колега Себастијан Фетел. Благодарение на оваа стратегија, Фетел стигна до победата, додека Раиконен падна на 3-тата позиција, поради што Финецот се чувствуваше извисен.

Еве ја целосната транскрипција од разговорот помеѓу Раиконен и неговиот тркачки инженер, Карло Санти, а можете да ја слушнете и во видеото подолу:

Санти: Ни треба подобро темпо Кими, Себ вози 28.5, 28.5. Ти возиш 28.7

Раиконен: Тој сеуште нема влезено во боксот?

Санти: Не, сеуште не

Раиконен: А, е****, сега ми кажуваш? Прво ми рече дека не треба да брзаме. Немој да ме е**** вака.

Санти: Добри сме Кими, 28.5 е нашиот таргет, 28.5

Check Also

Вуков: Валелунга е една од најтешките патеки во Италија

Изминатиот викенд на патеката Валелунга во Италија се одржа четвртата рунда од Италијанскиот Порше Карера …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *