Saturday , July 20 2019
Home / Latest Articles / F1: Рикардо ја покажа новата кацига (ВИДЕО)

F1: Рикардо ја покажа новата кацига (ВИДЕО)

Возачот на Aston Martin Red Bull Racing, Даниел Рикардо, го покажа дизајнот на својата нова кацига за сезоната 2018-та.

Рикардо ја покажа новата кацига преку видео кое што беше објавено на сите социјални мрежи. Покрај препознатливото лого на Red Bull, на новата кацига може да се види мапата на Австралија, родната земја на овој Ф1 возач.

Поради можност за подобро препознавање од страна на гледачите, возачите во Формула 1 не смеат да го менуваат дизајнот на своите кациги во текот на сезоната.

Check Also

Ристо Вуков со трета стартна позиција на Берановац

Овој викенд на воениот полигон Берановац крај Краљево во тек е третата рунда од Српскиот …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *