Wednesday , November 21 2018
Breaking News
Home / Latest Articles / F1: Слалом на снег со Ф1 болид (ВИДЕО)
Max Verstappen performs during the F1 Showrun at the Hahnenkamm in Kitzbuehel, Austria on Jannuary 14, 2016.

F1: Слалом на снег со Ф1 болид (ВИДЕО)

Во следново видео ќе се повозиме он-борд со Ф1 возачот на Red Bull, Макс Ферстапен, но на малку поразлична патека.

Никогаш не сум мислел дека Моторспортот може да биде дел од олимписките натпревари, но во Aston Martin Red Bull Racing мислат поинаку. Тие, заедно со својот возач Макс Ферстапен се испробаа на скијачка патека возејќи слалом со Ф1 болид.

Овој настан се случи во 2016 година во Китзбухел, Австрија, но сега за прв пат беше објавено видеото што беше снимено он-борд. Пред да го погледнам ова видео бев многу скептичен, но сега ве уверувам дека е многу забавно и вреди да се погледне.

Па, да го погледнеме видеото и да уживаме додека сме во исчекување на почетокот на новата Ф1 сезона:

Check Also

WTCR: Верне со победа во првата трка, Хаф ќе мора да почека за 11-та рекордна победа

Францускиот возач Жан-Карл Верне дојде до изненадувачка победа, кој буквално ја украде од фаворитот за …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *