Friday , January 24 2020
Home / Latest Articles / Mitsubishi Lancer EVO X и Subaru Impreza WRX STi во дрифт битка! (ВИДЕО)

Mitsubishi Lancer EVO X и Subaru Impreza WRX STi во дрифт битка! (ВИДЕО)

Ова видео е за љубителите на дрифт дисциплината.

Иако двата популарни автомобили имаат погон на сите тркала, за оваа дисциплина потребен е само заден погон при што специјално се прилагодени за истата. Уживајте во нивното возење во неколку Италијански евенти, од страна на Салваторе Пињанели и Лука Лоди:

Check Also

WRC: Започна Монте Карло рели, Ожие најбрз на загревањето (ВИДЕО)

6-кратниот WRC шампион Себастиен Ожие (Toyota) направи најбрзо време на 3.35 километарското загревање, на кое …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *