Saturday , October 31 2020
Home / Latest Articles / MotoGP: Пол позиција за Квартараро на Француското Гран При

MotoGP: Пол позиција за Квартараро на Француското Гран При

Фабио Квартараро после драматична борба со Џек Милер успеа да дојде до пол позиција за Француското Гран При на патеката Ле Ман

Данило Петручи кој во првиот дел на квалификациите беше најбрз, не успеа да го повтори тоа и мораше да се задоволи со третата стартна позиција.

Кал Крачлоу ќе стартува од четвртата позиција пред Маверик Вињалес од петтата, додека Андреа Довициозо успеа само до шестата стартна позиција пред Франческо Бањаја.

Пол еспергаро имаше осмо време на квалификациите, додека Јохан Зарко беше деветти на квалификациите пред Валентино Роси на десеттата позиција.

Франко Морбидели и Мигуел Оливеира ги комплетираа најбрзите 12 возачи од вториот дел на квалификациите.

Check Also

WTCR: После доминацијата на Хунгароринг, Хонда ќе добие најголема тежина на Арагон

Münnich Motorsport, ќе мора да додаде максимум тежина на своите автомобили за Арагон овој викенд …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *