Sunday , January 21 2018
Home / Мотоциклизам / MotoGP: Првиот пад со Yamaha M1 за Маверик Вињалес (ВИДЕО)

MotoGP: Првиот пад со Yamaha M1 за Маверик Вињалес (ВИДЕО)

Со слободните тренинзи на патеката Лосаил во Катар, официјално започна првиот MotoGP викенд од 2017 сезона. За денес беа закажани два слободни тренинзи каде возачите тестираа и за прв пат се соочија со првите официјални резултати. Иако доста брз, Маверик Вињалес помина преку границата на неговиот моторцикл Yamaha M1 и го почувствува првиот пад…

Погледнете го видеото на линкот на официјалната фејсбук фан страна и  пресудете сами:

https://www.facebook.com/MotoGP/

Check Also

Дакар 2018, 7 Етапа (Мотоцикли): Етапна победа за Бареда, со повреда на коленото

Жоан Бареда со повреда на коленото ја освои третата етапна победа на годинешниот Дакар, додека …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *