Friday , October 18 2019
Home / Latest Articles / Nissan го претвори 370Z во Сноумобил! (ВИДЕО)

Nissan го претвори 370Z во Сноумобил! (ВИДЕО)

И покрај тоа што има само уште еден месец до крајот на зимото, сигурно добро би ви дошол овој Nissan 370Z сноумобил.

Овој Nissan 370Z сноумобил беше преставен пред почетокот на Чикаго Авто Шоу и е уникатен. Mорате да признаете дека изледа навистина лудо. За да го направат овој сноумобил, Nissan морале да го отстранат целото подвозје на овој спортски автомобил и да го подигнат за 10-тина сантиметри. По овој зафат, тие можеле да вградат “гасеници” на задната оска, a напред пар огромни скии.

Моторот и менувачот останале непроменети, V6 со моќност од 332 коњски сили и 7-степен автоматски менувач.

Nissan нема напера да го внесе во сериско производство овој 370Z сноумобил и целиот проект е направен поради една причина: забава!

Да го погледнеме на дело овој Nissan 370Z сноумобил:

Check Also

Опасно превртување на Мирко Миловановиќ на Авала…

Овој викенд близу Белград, се одржа ридската трка Авала која е последна во шампионатот во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *