Wednesday , July 18 2018
Home / Latest Articles / Nissan GT-R управуван со Playstation контролер на Силверстоун (ВИДЕО)

Nissan GT-R управуван со Playstation контролер на Силверстоун (ВИДЕО)

Nissan и Sony Europe со здружени сили изработија посебен GT-R кој беше управуван со контролер Playstation Dual Shock 4 – GT-R/C

Победник на Nissan-овата GT академија и возач на тимот на NISMO Јан Марденбороу на патеката Силверстоун во Велика Британија го управуваше овој супер автомобил и постигна брзина од 210км/ч. Управувањето беше постигнато од хеликоптер, а Јан од Гејмер стана тркачки возач…

Check Also

WTCR Словакиаринг: Доминацијата на Hyundai на квалификациите, се претвори во доминација на VW групацијата на првата трка

На доста топло време денес, на патеката Словакиаринг крај Братислава се одржа првата трка од …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *