Friday , September 18 2020
Home / Latest Articles / WRC: Започна Монте Карло рели, Ожие најбрз на загревањето (ВИДЕО)

WRC: Започна Монте Карло рели, Ожие најбрз на загревањето (ВИДЕО)

6-кратниот WRC шампион Себастиен Ожие (Toyota) направи најбрзо време на 3.35 километарското загревање, на кое беше за само една десетинка побрз од Тиери Невил (Hyundai)

На третата позиција заврши Еванс пред Танак и Сунинен на четвртата и петтата позиција. По завршувањето на шејкдаунот, ова беа зборовите на Ожие:

„Шејкдаунот не значи многу и не треба да се донесуваат заклучоци од овие резултати, но добриот резултат секогаш е добар знак дека се наоѓате во ритам.“

Првиот брзински испит започнува вечерва од 20:38 часот, што значи ноќен брзинец!

Погледнете го онброд видеото од Себастиен Ожие:

Check Also

WTCR: Започнува Светскиот туринг куп; Бертон на пол позиција на Золдер

Ултра блиската борба за пол позиција со Јан Ерлахер му донесе на Натанаел Бертон прва …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *