Friday , January 24 2020
Home / Latest Articles / WRC Монте Карло: Катастрофалното излетување на актуелниот шампион От Танак (ВИДЕО)

WRC Монте Карло: Катастрофалното излетување на актуелниот шампион От Танак (ВИДЕО)

Актуелниот шампион во Светскиот рели шампионат От Танак не ја започна сезона како што очекуваше. Тој се префрли од Toyota во Hyundai оваа сезона, но првото рели оваа сезона, легендарното Монте Карло заврши катастрофално за него.

Тој и неговиот совозач буквално извадија живи глави од опасното излетување кое го доживеаа на третиот брзински испит. Тие излегоа неповредени, но автомобилот е уништен, а тоа значи крај на релито за нив. Подолу можете да го погледнете излетувањето од надворешна камера и од камерата во автомобилот:


Check Also

Дакар 2020 – 11 Етапа: Намалена предноста кај моторциклите и автомобилите, финалето ќе биде интересно!

Претпоследната 11 етапа која се одржа денес од Шабајта до Харад со 379 натпреварувачки километри …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *