Sunday , March 7 2021
Home / Latest Articles / WRC: Рели Монте Карло преку видео објектив

WRC: Рели Монте Карло преку видео објектив

Францускиот возач Себастиен Ожие дојде до победа на Монте Карло Рели, осма во неговата кариера со која го симна рекордот на неговиот сонародник Себастиен Леб кој освои седум Монте-победи во неговата рели кариера, а се изедначи со 37 години стариот рекорд на Валтер Рол за победи на Монте Карло со четири различни производители. Ова воедно е и 50-та победа во неговата WRC кариера.

Погледнете како изгледаше годинешното издание на Монте Карло:

Check Also

ETCR: Микел Аскона го потврди своето учество во електричниот TCR шампионат

Станува интересно со електрифицирањето… Шпанскиот возач Микел Аскона го потврди неговото учество во првата сезона …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *