Friday , September 18 2020
Home / Latest Articles / WRC: Себастиен Ожие (Toyota Yaris WRC), тест Монте Карло (ВИДЕО)

WRC: Себастиен Ожие (Toyota Yaris WRC), тест Монте Карло (ВИДЕО)

Шест дена имаме до рели Монте Карло и стартот на 2020 сезона, а возачите и тимовите на големо тестираат

Во следното видео ќе можете да погледнете доста интересен видео материјал од тестирањето на шесткратниот шампион Себастиен Ожие во новиот тим на Toyota… Уживајте.

Check Also

WTCR: Започнува Светскиот туринг куп; Бертон на пол позиција на Золдер

Ултра блиската борба за пол позиција со Јан Ерлахер му донесе на Натанаел Бертон прва …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *