Friday , December 4 2020
Home / Latest Articles / WTCR: После доминацијата на Хунгароринг, Хонда ќе добие најголема тежина на Арагон

WTCR: После доминацијата на Хунгароринг, Хонда ќе добие најголема тежина на Арагон

Münnich Motorsport, ќе мора да додаде максимум тежина на своите автомобили за Арагон овој викенд

На претходната рунда на патеката Хунгароринг Honda автомобилите возеа со 30 килограми тежина, но калкулациите од претходните рунди додадоа уште 30 килограми за максимум тежина од +60 килограми за трките во Шпанија.

Cupra автомобилите на Zengo Motorsport добија додаток од 10кг, поради силните перформанси на Микел Аскона.

Најголемото паѓање на тежина ќе биде за Audi RS 3 LMS автомобилите, кои од +60 на Хунгаророинг, ќе дојдат до +30 на Арагон.

Lynk & Co автомобилите на Cyan Racing добија дополнителни 10 килограми , додека Hyundai, Alfa Romeo и Renault ќе останат без компензациска дополнителна тежина.

Check Also

BTCC: Со победата на втората трка, Сатон се поблиску до титулата оваа година

Еш Сатон го зголеми водството во генерален пласман во Британскиот туринг шампионат и се наоѓа …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *