Tuesday , August 4 2020
Breaking News
Home / Latest Articles / WTCR: Тимот на Audi Sport комплетиран за 2019 сезона

WTCR: Тимот на Audi Sport комплетиран за 2019 сезона

Како се наближува почетокот на новата сезона, Светскиот туринг шампионат добива форма

Имено тимот на Audi Sport како четврт возач го комплетираше Нилс Лангевелд кој котираше на високата петта позиција минататa сезона во TCR Германија токму во Audi RS 3 LMS, а сега влегува на Светска сцена.

Лaнгевелд ќе биде тимски колега со Фредерик Вервиш кој заврши на деветтата позиција во Светскиот туринг куп минатата сезона возејќи за Comtoyou Team Audi Sport.

Кога сме кај Audi, тимот на WRT останува непроменет со Гордон Шеден и Жан-Карл Верне, но без спонзорот Лукоил, што значи дека Белгискиот тим ќе се води под Leopard Racing Team Audi Sport банер.

Check Also

ТЦР Италија: Рекордна бројка од 26 возачи на стартот на втората рунда на Мизано!

Овој викенд на патеката Мизано во Италија се одржува втората рунда од Италијанскиот ТЦР шампионат, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *