Home / Latest Articles / Бузалковски до Ендуро Тим Водно: Без вас ова немаше да се случи!

Бузалковски до Ендуро Тим Водно: Без вас ова немаше да се случи!

Христијан Бузалковски со јавна новогодишна честитка до својот клуб, во коj за нашиот портал изјавува дека без нив сето ова би било само еден сон, коj највeројатно нeмало да се оствари! Па како за крај на оваа година, да ја проследиме и неговата изјава.

Бузо: Како за крај на оваа најуспешна сезона за мене и секако мојот клуб, имам да го кажам следново: Ви благодарам за се што правите за мене, бидејќи без ваша помош ова немаше да се оствари! Благодарeн сум за секој момент поминат со вас во оваа прва и најуспешна година како тим. Се надевам дека во иднина ќе градиме уште вакви убави спомени и ќе испишуваме историја во брзинскиот мотоциклизам!

Среќни новогодишни и божиќни празници!

Фото: motori.com.mk

About vladimir

Check Also

WRC: Утре започнува Рели Хрватска

После одобрувањето за Хрватска рунда во Светскиот рели шампионат минатата година, WRC караванот се враќа …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *