Home / Latest Articles / Голема победа за Бузалковски на Серес

Голема победа за Бузалковски на Серес

Македонецот Христијан Бузалковски кој е дел од БМУ Европскиот шампионат во мотоциклизам, а се натпреварува во класата 125ЅР извојува уште една голема победа во неговата класа.

На крајно лошите временски услови на патеката Серес во Грција тој победи за 44 секунди пред второ пласираниот Милен Георгиев, додека на третата позиција се најде Каралампос Сикогиос, а Тања Иванова заврши на четвртата позиција.

Утре се вози втората трка, а за разлика од денес, утре се очекува трка на сува подлога. До утре…

About vladimir

Check Also

TCR Europe Монца: Хомола и Аскона најбрзи на слободните тренинзи, ПСС Рејсинг високо позиционирани

28-те возачи кои настапија на слободните тренинзи денес на Монца, најавија доста интересен викенд. Во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *