Thursday , June 17 2021
Home / Latest Articles / ДРАГ БИТКА: BMW M760 против новиот Ducati Panigale V4

ДРАГ БИТКА: BMW M760 против новиот Ducati Panigale V4

Во следното видео ќе видите драг битка помеѓу еден од најбрзите сериски автомобили и еден од најбрзите сериски мотоцикли.

Ќе погледнете драг пресметка помеѓу BMW M760 и Ducati Panigale V4, која според мене има очекуван исход. Сепак, вреди да се погледне, па да ги видиме спецификациите на овие двајца борци:

BMW М760Li е еден од автомобилите со најдобро забрзување благодарение на неговиот 6.6-литарски V12 агрегат со моќност од неверојатни 609 коњски сили. Тоа му дава можност за забрзување од 0 до 100км/ч за само 3.2 секунди! Навистина импресивно, но дали е доволно за да се справи со Ducati Panigale V4?

Ducati Panigale V4 е опремен со 1.1-литарски мотор кој што има ДНК од оној што се користи во Мото ГП шампионатот и располага со неверојатна моќност од 214 коњски сили.

Па, да погледнеме каков ќе биде исходот од оваа драг битка:

Check Also

TCR Europe: Високо квалитетен викенд за ПСС Рејсинг на Пол Рикар

Највисок пласман за Давидовски до сега во неговата кариера во TCR Europe Македонскиот ПСС Рејсинг …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *