Home / Latest Articles / Запознајте го Тима Кулешов – 4-годишниот Мотокросер (ВИДЕО)

Запознајте го Тима Кулешов – 4-годишниот Мотокросер (ВИДЕО)

Следново видео е навистина интересна и несекојдневна приказна за најмладиот возач на мото-крос.

Тима Кулешов е 4-годишно дете од Украина, кое што веќе позади себе има 1.5 година мото-крос искуство. Тој научил да вози мотоцикл кога имал само 2 години, а веќе на две и пол години го добил својот прв мото-крос.

Тима денес се наптреварува во рускиот и украинскиот мото-крос детски шампионат, каде што се постигнуваат брзини поголеми и од 60км/ч! Неговите родители признаваат дека се загрижени за безбедноста на Тима, особено кога доживува падови. Но, тоа не го спречува бестрашниот Тима да го продолжи својот пат до врвот.

Да го погледнеме ова чудо од дете како се забавува со различни видови мотоцикли:

About vladimir

Check Also

WRC: Утре започнува Рели Хрватска

После одобрувањето за Хрватска рунда во Светскиот рели шампионат минатата година, WRC караванот се враќа …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *