Home / Uncategorized / Најдоброто од Goodyear и најдоброто од Michelin; Кој пневматик е подобар?

Најдоброто од Goodyear и најдоброто од Michelin; Кој пневматик е подобар?

Во следното видео кое ќе го погледнете ќе имате прилика да одберете кој од најновите модели на Goodyear или Michelin ќе ги задоволат вашите вкусови.

Џонатан Бенсон од Tyre Review направи тест со двата модели Goodyear Eagle F1 Supersport и Michelin Pilot Sport 4 S. Во моментов автомобил кој го користи Бенсон е BMW M2.

Овие два типа на пневматици се многу блиску еден со друг, па затоа и на Бенсон не му беше лесен изборот. Погледнете го видеото:

About vladimir

Check Also

Hyundai i30 N постави нов TCR рекорд на Нордшлајфе!

Автомобилот Hyundai i30 N се скраси со титула најбрз TCR автомобил на озлогласената тркачка патека …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *