Monday , May 17 2021
Home / Latest Articles / Каква разлика прави тунинг од 750 евра кај Toyota GR Yaris (ВИДЕО)

Каква разлика прави тунинг од 750 евра кај Toyota GR Yaris (ВИДЕО)

Вака изгледаат допочнителни 44КС во споредба со стандардниот модел од 261КС.

Има многу причини да го сакате Toyota GR Yaris. Секој автомобилски ентузијаст би се заљубил на прв поглед. Овој мал ѕвер располага со 1.6 литарски 3-цилиндричен турбо агрегат кој испорачува 261КС, но…

Што можете да подобрите со дополнителни 750 евра…

Тунинг компанијата Litchfield го среди овој автомобил за 750 евра донесувајќи му дополнителни 44КС за целосни 305, како и 30Њм вртежен момент за целосни 390Њм. За овој проект беа додадени електроника и отворен филтер за воздух. Но дали овој тунинг пакет ги оправдува потрошените 750 евра?

Погледнете во следното видео:

Check Also

TCR Europe: Словакиаринг овој викенд е првата станица за ПСС Рејсинг Тим

Започнува 2021 сезона во Европската ТЦР Серија После долгата зимска пауза и тренинзите обавени на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *