Saturday , June 19 2021
Home / Latest Articles / Лудо дрифтање во Volkswagen Passat сo 900 КС! (ВИДЕО)

Лудо дрифтање во Volkswagen Passat сo 900 КС! (ВИДЕО)

Следното видео ќе во приреди вистинско уживате следејќи го лудито дрифтање на Танер Фуст во неговиот Passat со 900 коњски сили!

Танер Фуст е многу познат возач во Соединетите Држави. Тој е трикратен Глобален Реликрос шампон, има освоено 4 златни медали на X-Games и исто така е двократен Формула Дрифт шампион. Полека ви станува јасно дека Фуст знае како да управува возило со високи перфроманси па да го погледнеме во неговиот најнов Формула Дрифт Volkswagen Passat.

Кога се врати во Формула Дрифт шампионатот на почетокот од 2015тата, Фуст го направи тоа со радикално туниран Volkswagen Passat. Фабричкот Volkswagen Passat е многу лошо возило за дрифт, особено поради погонот на предните тркала, но Фуст и неговата екипа успеале да ги решат сите проблеми.

Овој Volkswagen Passat е опремен со LS7 V8 мотор и има моќност од неворојатни 900 коњски сили. Па, да го погледнеме на дело:

Check Also

TCR Europe: Високо квалитетен викенд за ПСС Рејсинг на Пол Рикар

Највисок пласман за Давидовски до сега во неговата кариера во TCR Europe Македонскиот ПСС Рејсинг …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *