Home / Latest Articles / Лудо излетување на Алекс Лоус во Супербајк Шампионатот (ВИДЕО)

Лудо излетување на Алекс Лоус во Супербајк Шампионатот (ВИДЕО)

Во следново видео ќе можете да го погледнете излетувањето на Супербајк возачот Алекс Лоус.

Алекс Лоус е англиски возач на фабричкиот тим на Yamaha во Супербајк шампионатот, кој што овој викенд ќе ја започне сезоната 2018-та со трката во Австралија. Патеката Филип Ајленд е една од највозбудливите, но таа има и неколку опасни свиоци.

Утринава, за време на тренингот, Лоус ја загуби контролата и излета во свиокот Лаки Хејст со својот Yamaha YZF-R1. Фала му на Бога, помина без никакви повреди, но излетувањето беше навистина спектакуларно.

Видеото од неговото излетување ќе можете да го погледнете на следниот ЛИНК.

About vladimir

Check Also

WRC: Утре започнува Рели Хрватска

После одобрувањето за Хрватска рунда во Светскиот рели шампионат минатата година, WRC караванот се враќа …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *