Home / Latest Articles / Мирче Ќорнаков… почивај во мир голем човеку…

Мирче Ќорнаков… почивај во мир голем човеку…

Вчера Македонија загуби уште еден значаен човек во македонскиот мотоспорт

Мирче Ќорнаков го загуби својот живот и зад себе остави голем број на луѓе кои вечно ќе жалат. Тој важеше за доста позитивен човек и спортист, а вечно ќе остане во историјата на македонскиот мотокрос.

Тој во последно време се занимаваше со параглајдинг, а вчера после слетувањето добил опасни тегоби кои резултирале со смрт. Погребот ќе се одржи утре во Гевгелија…

Вечна ти слава голем човеку и почивај во мир.

About vladimir

Check Also

TCR Europe Монца: Хомола и Аскона најбрзи на слободните тренинзи, ПСС Рејсинг високо позиционирани

28-те возачи кои настапија на слободните тренинзи денес на Монца, најавија доста интересен викенд. Во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *