Thursday , June 17 2021
Home / Latest Articles / Најлудото претекнување на Нирбургринг (ВИДЕО)

Најлудото претекнување на Нирбургринг (ВИДЕО)

Во следново видео ќе го видите најлудото претекнување што е “фатело” со камера на легендарната патека Нирбургринг.

Колку и да е брз некој мотоцикл, во никој случај не може да ги минува свиоците со иста брзина како спортските автомобили. Како за пример, можеме да ги земеме Формула 1 и Мото ГП шампионатот. На иста патека, возачите на Ф1 болидите се од прилика за 30-тина секунди по круг побрзи од оние во Мото ГП шампионатот.

Сепак, она што ќе го видите во следново видео ќе ве остави без зборови. Типот во Ferrari-то си замислуваше дека вози многу брзо и наеднаш е претекнат од мотоцикл и тоа во долг свиок!

Па да го погледнеме ова претекнување, кое што според мене е најлудото што сум го видел на оваа патека, која што популарно е наречена “Зелениот Пекол”:

Check Also

TCR Europe: Високо квалитетен викенд за ПСС Рејсинг на Пол Рикар

Највисок пласман за Давидовски до сега во неговата кариера во TCR Europe Македонскиот ПСС Рејсинг …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *