Home / Latest Articles / Ова е душата на Дакар! (ВИДЕО)

Ова е душата на Дакар! (ВИДЕО)

Дакар Рели е дефинитивно најтешкото рели на планетава. Во некој момент веќе не е важна победата, туку најважна е тимската игра и духот на релито. Овие момци го покажаа тоа. Тие се хероите на Дакар, Мика Пизано и Хе Житао!

About vladimir

Check Also

Забрзувањето на Ferrari 812 Competizione; V12 агрегат на 9.000 вртежи во минута (ВИДЕО)

Звукот на автомобилите зависи од локацијата. V8 звукот е дефиниција за уживање во Америка и …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *