Home / Latest Articles / Овој викенд се одржува 54 то издание на Србија Рели

Овој викенд се одржува 54 то издание на Србија Рели

Овој викенд во околината на Врњачка Бања во Србија ќе се одржи 54то издание на Србија Рели

Во двата натпреварувачки денови ќе настапат вкупно 56 посади што е доста добра бројка, меѓу кои 4 R5 автомобили кои едноставно можат да го расположат секој автомобилски фан.

56те тркачки посади се од Србија, Бугарија и Турција а релито ќе се бодува за Европскиот Рели Трофеј, Балканскиот Рели Трофеј и Српскиот шампионат.

БрзКруг им посакува безбедна трка на организаторите и возачите и секако, добра забава!

Сите потребни документации и мапи можете да ги превземете на овој линк: http://www.serbiarally.rs/dokumenta.php?fbclid=IwAR2IjZ9adpMCzKjnITIldRglksDDvFDIw78uwcdDkq-R0Zt6sJlrTMMXDUo#dokumenta

About vladimir

Check Also

10 брзи прашања за Ана-Марија Таневска, првата Македонска претставничка во брзински мотоциклизам

Разговаравме со 23-годишната Ана-Марија Таневска, млада и перспективна девојка која има огромна љубов кон мотоциклите. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *