Home / Latest Articles / После Спа, Норисринг овој викенд за Давидовски и ПСС Рејсинг

После Спа, Норисринг овој викенд за Давидовски и ПСС Рејсинг

Македонскиот ПСС Рејсинг тим со Виктор Давидовски и Аргентинецот Франко Гиролами, овој викенд гостува на четвртата трка од Европската ТЦР Серија на патеката Норисринг во Германија.

Овој викенд Европската ТЦР Серија ќе го дели викендот со неколку шампионати, меѓу кои и добро познатиот ДТМ шампионат.

Денеска на програмата беа слободните тренинзи на кои Давидовски и Гиролами имаа квалитетни резултати. Во првиот тренинг поради преран прекин Франко Гиролами дојде само до 11 позиција, додека Давидовски имаше 14 време.

Во вториот тренинг работите се променија, со тоа што Гиролами имаше трето време (1:01.274), а Давидовски заостана зад него на четвртата позиција со време од 1:01.368. Најбрзо време имаше Исидоро Калехас со време од 1:01.167.

Квалификациите се на програмата утре од 10:11 часот, додека потоа од 17:40 часот следи првата трка.

About vladimir

Check Also

После Францускиот Кол Сент Пјер, следи Португалската Рампа Да Фалпера за Стефановски

Изненадувачката одлука која дојде од таборот на тимот на Игор Стефановски беше категорична, “Се враќаме …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *