Home / Latest Articles / Станковиќ и Караколев ја започнуваат тркачката сезона овој викенд

Станковиќ и Караколев ја започнуваат тркачката сезона овој викенд

Следи мотокрос викенд…

Македонските мотокрос возачи Христијан Станковиќ и Виктор Караколев, членови на Ендуро Тим Водно овој викенд ја започнуваат долгоочекуваната тркачка сезона оваа година и тоа со настап на првата трка од БМУ Европскиот шампионат во мотокрос, која се одржува овој викенд на патеката Јаница во соседна Грција.

После направени неколку тестови македонските возачи се подготвени за почеток на сезоната во која ќе имаат доста прилики да се докажуваат пред многубројната публика, но и пред македонската јавност.

За пред македонската јавност, за нивно претставување ќе се потрудиме ние како тим да ви го доловиме ефектот и да ви пренесеме што повеќе детали од самите трки, како и нивните импресии преку интервјуа, видео и фото материјал.

Со среќа момци!

Оваа година на календарот се шест трки и тоа:

About vladimir

Check Also

WRC: Утре започнува Рели Хрватска

После одобрувањето за Хрватска рунда во Светскиот рели шампионат минатата година, WRC караванот се враќа …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *