Home / Latest Articles / Стара школа против нова школа: BMW E30 320is против E90 V8 (ВИДЕО)

Стара школа против нова школа: BMW E30 320is против E90 V8 (ВИДЕО)

На огромен број на ридски патеки низ Европа ќе налетате на таканаречени ридски монструми.Тоа се тие автомобили кои оставаат длабок впечаток.

Но на некои трки забележувате сличности и правите споредба. Во овој случај станува збор за споредба помеѓу два BMW автомобили. Моделот E30 320is кој врти до 10.000 вртежи во минута ослободувајќи 315 коњски сили од неговиот 2.0 литарски 4-цилиндричен атмосферски агрегат и тежина од 835 килограми, ќе ги измери силите со моделот Е90 М3 со атмосферски V8 агрегат испорачувајќи 500 коњски сили и тежина од 1.100 килограми на Швајцасрката ридска патека Оберхалау.

Проследете го видеото и одлучете сами:

About vladimir

Check Also

WRC: Утре започнува Рели Хрватска

После одобрувањето за Хрватска рунда во Светскиот рели шампионат минатата година, WRC караванот се враќа …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *