Home / Latest Articles / Стефановски се враќа на ридските патеки

Стефановски се враќа на ридските патеки

Македонскиот автомобилист Игор Стефановски после зимската пауза дојде до одлука и ги објави своите планови

После двете Европски ридски титули во 2014 и 2015, како и трите поминати сезони во туринг класата на кружни патеки, Игор Стефановски ќе се врати на ридските патеки и тоа во новоформираниот TCR Hill Climb шампионат. Овој шампионат е резервиран само за категоријата TCR автомобили, а тој ќе настапи со неговото Hyundai i30 N TCR.

Новоформираниот шампионат ќе располага со шест трки во Луксембург, Италија, Франција, Германија, Швајцарија и Австрија.

About vladimir

Check Also

Забрзувањето на Ferrari 812 Competizione; V12 агрегат на 9.000 вртежи во минута (ВИДЕО)

Звукот на автомобилите зависи од локацијата. V8 звукот е дефиниција за уживање во Америка и …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *