Saturday , June 19 2021
Home / Latest Articles / Топ 10 најлуди проекти на Mansory

Топ 10 најлуди проекти на Mansory

Mansory е еден од најконтроверзните тунери на сцената во последнава декада.

Тие се фокусираат на ултра луксузниот сегмент на автомобили, се од G63 нагоре. Исто така се проширија и во сегментот на супер автомобили привлекувајќи ги сопствениците на Lamborghini, Ferrari и McLaren.

Секоја година, токму Авто Шоуто во Женева е нивната главна изложба секоја година, каде ги откриваат нивните најнови проекти. Целосно преработените проекти на Mansory обично чинат од 500.000 евра нагоре.

Во овој список кој не е во некој редослед, погледнете ги некои од најлудите проекти на оваа тунинг компанија.

Mansory Cabrera

Mansory Gronos 6×6

Mansory Carbonado

Mansory Centuria

Mansory Vivere

Mansory Lamborghini Urus

Mansory Rolls-Royce Cullinan

Mansory Bushukan Edition Phantom VIII

Mansory 812 Stallone

Mansory Bentley GTC

Check Also

TCR Europe: Високо квалитетен викенд за ПСС Рејсинг на Пол Рикар

Највисок пласман за Давидовски до сега во неговата кариера во TCR Europe Македонскиот ПСС Рејсинг …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *