Home / Latest Articles / ТЦР Европа: Високи стартни позиции за Давидовски и Гиролами на Нирбургринг

ТЦР Европа: Високи стартни позиции за Давидовски и Гиролами на Нирбургринг

Изутринава на Нирбургринг се одржаа квалификациите за првата трка која е закажана за денес во 14:55 часот

Од првата позиција ќе стартува Исидоро Каљехас кој ги извози квалификациите со време од 2:06.751, додека веднаш до него е Гиролами кој заостана за само 0.037 секунди.

Давидовски имаше доста квалитетно време на првиот дел од квалификациите со седма позиција, додека во вториот се избори за 9 стартна позиција пред Душан Борковиќ кој се квалификуваше како 11ти.

About vladimir

Check Also

TCR Europe Монца: Хомола и Аскона најбрзи на слободните тренинзи, ПСС Рејсинг високо позиционирани

28-те возачи кои настапија на слободните тренинзи денес на Монца, најавија доста интересен викенд. Во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *