Saturday , June 19 2021
Home / Latest Articles / Audi RS6 Avant C7 против Lamborghini Huracan LP610-4 – драг трка на водена патека

Audi RS6 Avant C7 против Lamborghini Huracan LP610-4 – драг трка на водена патека

Во следното видео ќе видите интересна драг трка на водена патека помеѓу Audi RS6 Avant C7 и Lamborghini Huracan LP610-4.

Слушенете го само звукот на ова Audi RS6 Avant C7, звучи навистина моќно! Audi RS6 Avant C7 е супер-спортист облечено во одело на караван. Опремен е со 4.0-литарски TFSI V8 агрегат со моќност од 560 коњски сили. оваа моќ се пренесува на сите четири тркала благодарение на многу добро познатиот Quattro систем на Audi.

Од друга стана имаме Lamborghini Huracan LP610-4, опремен со атмосферски 5.2-литарски V10 агрегат со моќност од 610 коњски сили, што го прави фаворит во оваа трка. Но, да го погледнеме видеото и да видиме дали ќе може да се справи со ова Audi караван?

Check Also

TCR Europe: Високо квалитетен викенд за ПСС Рејсинг на Пол Рикар

Највисок пласман за Давидовски до сега во неговата кариера во TCR Europe Македонскиот ПСС Рејсинг …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *