Saturday , June 19 2021
Home / Latest Articles / BMW M5 F10 со 850КС е НАЈБРЗОТО во Европа

BMW M5 F10 со 850КС е НАЈБРЗОТО во Европа

Ова BMW M5 F10 со моќност од 850 коњски сили е најбрзото на стариот континент.

Да ви го претставиме најбрзото BMW M5 F10 во Европа благодарение на доработката од тунерот Horse Power Technics и хардверскиот и софрверски тунинг кит од 3-ти степен, располага со моќност од неверојатни 850КС и 1150Њм вртежен момент. Исто така има неверојатен звук благодарение на издувниот систем од  Akrapovic.

Крајната брзина од 287.72 километри на час може да ја постигне по само возење од еден километар, што го прави најбрзото BMW M5 во Европа.

Во следново видео ќе можете да погледнете како се справува со своите опоненти ширум Европа:

Check Also

TCR Europe: Високо квалитетен викенд за ПСС Рејсинг на Пол Рикар

Највисок пласман за Давидовски до сега во неговата кариера во TCR Europe Македонскиот ПСС Рејсинг …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *