Home / Latest Articles / BTCC Трукстон: Доминација на Хонда на тренинзите и квалификациите

BTCC Трукстон: Доминација на Хонда на тренинзите и квалификациите

Ден Роботом (Team Dynamics Honda) ја освои пол позицијата на Трукстон откако Џејк Хил (BTC Racing) и Гордон Шеден (Team Dynamics Honda) беа најбрзи на првиот и вториот слободен тренинг исто така во Хонда автомобили.

Првите десет возачи се сместија во само 0.418 секунди:

About vladimir

Check Also

TCR Europe Монца: Хомола и Аскона најбрзи на слободните тренинзи, ПСС Рејсинг високо позиционирани

28-те возачи кои настапија на слободните тренинзи денес на Монца, најавија доста интересен викенд. Во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *