Home / Авто Свет (page 10)

Авто Свет

Јапонскиот електричен хипер-автомобил Aspark Owl забрзува до 100км/ч за 1.9 секунди! (ВИДЕО)

Во следново видео ќе видите како Aspark Owl забрзува од 0 до 100км/ч за само 1.92 секунди, што претставува апсолутен светски рекорд за уличен автомобил. Она што оваа мала јапонска фирма успеа да го направи, досега не им успеало на Ferrari, Lamborghini, McLaren, ниту пак на Tesla. Aspark Owl е …

Read More »

Хипер-глисер со 3100КС инспириран од Mercedes Project One

Овој хипер-глисер може да постигне максимална брзина од 225км/ч, што го прави вистински хипер-автомобил на вода. Cigarette Racing повторно се здружија со Mercedes AMG за да го направат овој хипер-глисер инспириран од последниот хипер-автомобил на Mercedes AMG наречен Project One. Овој хипер-глисер е наречен 515 Project One и има должина …

Read More »

2018 Dodge Demon со 840КС до 326км/ч!

Според фабричките податоци, 2018 Dodge Demon има максимална брзина од 270км/ч, но во следново видео ќе можете да видите како постигнува брзина од 326км/ч! Dodge Challenger SRT Demon е опремен со 6.2-литарски V8 агрегат со моќност од неверојатни 840 коњски сили. И покрај тоа што не сум љубител на американските …

Read More »

Запознајте ја 83-годишната Нана Фадила Икановиќ, автомеханичарка и рели возач од БиХ (ВИДЕО)

Ова е 83-годишната Нана Фадила Икановиќ од Живиница, БиХ… Оваа 83-годишна бабичка повеќе од половина век ги руши стереотипите и предрасудите за жените и автомобилите. Во нејзината кариера била самостојна превозничка, рели возач, инструктор за возење и автомеханичарка, а ниту со 83 години не го препушта воланот на никого. Погледнете …

Read More »

Golf 4 RS V10 со 1267КС! Убрзување од 0 до 320км/ч!

Во следното видео ќе имате лудо он-борд возење во Volkswagen Golf 4 RS. Според информациите од видеото, овој Volkswagen Golf 4 RS е опремен со V10 агрегат кој што има неверојатна моќност од ни помалку, ни повеќе, туку точно 1267 коњски сили! Овој Golf 4 RS е туниран во нашето …

Read More »

Анонимниот нарачател на овој уникатен McLaren 570S Spider ќе има најсреќна девојка на Свети Валентин

Анонимниот нарачател на овој уникатен McLaren 570S Spider ќе има најсреќна девојка на Свети Валентин. Многу романтичен анонимен муштерија го нарачал овој уникатен McLaren 570S Spider да биде готов за Свети Валентин. Покрај тоа што е офарбан во Вермилион црвена боја, која што е дел од елитната палета на McLaren, …

Read More »

Кога производителите на луксузни автомобили би произведувале комбиња… (ФОТО)

Комбе како транспортна солуција може да помогне во пренос на најразлични производи, но и како луксузен превоз на патници Едно од најпознатите комбиња е дефинитивно Ford Transit, а веќе за луксузен транспорт подоцна излезе и моделот Vito од Mercedes со кој исто така се пренесуваат најразлични производи, но и патници. …

Read More »

СКРИЕНА КАМЕРА: Како да “соберете” девојка со Lamborghini без зборување (ВИДЕО)

Еден од најпознатите Youtube-ри ќе ви покаже како да “соберете” непозната девојка со Lamborghini без да кажете ниту еден збор! Виталиј е Youtube-рот кој што прв почна да снима пренкови со брзи коли и девојки и за многу кратко време стана мега популарен низ целиот свет. Тој беше креатор на …

Read More »

BMW M2 против Audi RS3 – победникот е многу очигледен

BMW M2 и Audi RS3, заедно со Mercedes-AMG A45, се очигледните кралеви во компактната луксузна класа. Но се наметнува прашањето: кој од нив е надобар, бидејќи може да има само еден крал, нели? Во ова видео ќе видиме споредба помеѓу BMW M2 и Audi RS, во кое што презентерот мисли …

Read More »

СКРИЕНА КАМЕРА: Што се случува кога вашиот Убер возач ќе се појави со Lamborghini!?

Ова е едно од оние пренк видеа што имаат милионски прегледи на Youtube и се навистина интересни и забавни. Можеби некои од вас знаат за Убер, но ќе се обидеме да го објасниме за оние што никогаш не слушнале за овој сервис. Убер е компанија, која што со својата работа …

Read More »