Home / Авто Свет (page 20)

Авто Свет

Новата Toyota Supra нема да пристигне на нејзината премиера на Детроит Авто Шоу

Огромна прашина се дигна околу новата Toyota Supra, но таа сепак нема да пристигне на премиерата на Детроитското Авто Шоу во јануари… Иако многумина очекуваа дека следната генерација на Toyota Supra ќе ја видат на премиера во јануари на авто шоуто во Детроит, јапонскиот производител потврди дека долгоочекуваниот спортски автомобил …

Read More »

Оваа порно глумица дефинитивно има вкус за автомобили (ВИДЕО)

На прв поглед секој би помислил дека овој туниран Nissan GT-R го поседува момче кое го полира за викенди и му претставува најголема љубов… Но во овој случај тоа не е точно, бидејќи младата плавуша која позира до него некој ќе ја препознае, а некој не. Да, нејзиното име можете …

Read More »

Вечната гума на Michelin на која не и треба воздух и не се троши (ВИДЕО)

Фабриката за гуми Michelin не запира со иновации… Тие моментално работат на гума на која не и треба воздух и нема потреба од замена бидејќи е принтана на 3Д принтер. Кога ќе се потроши контакт површината, 3Д принтер веднаш ја обнувува. Исто на Мишелин гумата не и треба воздух бидејќи …

Read More »

7 начини како полицијата може да запре опасни возачи позади воланот (ВИДЕО)

Дали помислиле на резултатите од овие начини? Ова се 7 брутални начини на кои полицијата во САД може да ги запре опасните возачи кои управуваат со своите возила. Овие 7 начини се доста ефективни, но исто така ги уништуваат возилата, а можеби и возачите би биле загрозени… Што мислите вие …

Read More »

Австралијанец си го продал левиот тестис за купување на автомобилот од соништата!

Да, вистина е, овој човек се прости од својот тестис во замена за Nissan 370Z, а ние останавме со паднати вилици… Сме слушнале разни приказни за продавање на имот, понекогаш и бубрег, но да се откажете од вашиот тестис за да го возите автомобилот од соништата… би го направиле тоа? …

Read More »

Платени 7.5 милиони долари за болидот на Шумахер од 2001

Ф1 легендата Михаел Шумахер страдаше од неколку повреди на мозокот со кои се здоби во скијачки инцидент во 2013-тата, а од тогаш воопшто не е виден во јавноста Иако тој не е веќе во кома, неговата состојба е доста сериозна. Но неговото наследство и популарност продолжуваат да живеат. Тоа може …

Read More »

Еволуција на легендарната Toyota Supra (ВИДЕО)

1978 прв пат произведена, во 2002 стопирана. Но дали во 2018 ќе бидеме сведоци на повторно раѓање? Првиот модел на Toyota Supra беше произведен во 1978, која од почеток личеше на малку продолжена верзија на Celica каде беше ставен 6-цилиндричен реден агрегат за разлика од 4-цилиндричниот на Celica. Како и …

Read More »

McLaren 720S GT3 пристигнува во 2019

Репутацијата која ја поседува McLaren како неверојатно моќен супер автомобил кој може да се справи и со некои хипер автомобили, ќе ја оправда со конструирање на тркачки модел на 720S Сега и официјално, McLaren најавија развој на McLaren 720S GT3 кој ќе им биде понуден на тркачки тимови од 2019 …

Read More »

Фрустрирачки е кога не можете да најдете паркинг место… (ВИДЕО)

На колкумина од вас им дошло преку глава од недостаток на паркинг место? Секојдневното барање на паркинг место може да биде доста стресна и фрустрирачка ситуација. Иако ова се случува во Кина, не сме далеку од вакви моменти во иднина ниту кај нас со секојдневните борби за паркинг места настанати …

Read More »

Олдајмер Volvo доби 38.8 литарски мотор од тенк (ВИДЕО)

Кога станува збор за екстремни проекти, овој дефинитивно влегува во листата… Сите знаеме дека Volvo автомобилите се моќни и издржливи, но тоа кога ќе се круниса со вметнување на мотор од тенк, тука работите се менуваат. 38.8 литарскиот Transmash V12 агрегат можеби не звучи познато, но кога ќе го прочитате …

Read More »